Blog

Na tomto místě najdete vždy aktuální novinky a poznatky z oblasti našeho působení.

/ Compliance

Připravili jsme první slovenskou STK na úspěšnou certifikaci dle protikorupční ISO normy 37001

Společně se všemi pracovníky spol. AUTO MOTO PARK s.r.o. Štúrovo jsme si nadělili předčasný vánoční dárek – vůbec první certifikované pracoviště STK dle protikorupční ISO normy 37001 na Slovensku!

Celý článek
/ Řízení bezpečnostních rizik

NÚKIB varuje před čínskými technologickými giganty

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil 17.12.2018 oficiální varování, v němž upozorňuje, že použití technických nebo programových prostředků čínských výrobců představuje hrozbu v oblasti kybernetické bezpečnosti. Jmenovitě se jedná o produkty čínských technologických gigantů Huawei Technologies Ltd. a ZTE Corporation.

Celý článek
/ Compliance

36 způsobů, jak oslavit Mezinárodní den boje proti korupci

Dnes uplynulo přesně 15 let od prvního podepsání Úmluvy OSN proti korupci. Dokument vznikl z iniciativy Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) a dodnes je jedním z mála právně závazných mezinárodních dokumentů řešících korupci.

Celý článek
/ Compliance

Evidence skutečných majitelů se má v budoucnu otevřít veřejnosti

Problematika veřejných rejstříků a transparentnost údajů o skutečných vlastnících právnických osob se v mediálním prostředí jen málokdy dostane na přední stránky či mezi hlavní zprávy. Až na výjimky, kdy se novinářům podaří nahlédnout pod pokličku rozsáhlých anonymních podnikatelských struktur při práci na projektech jako Panama Papers, se jinak zájemci o informace k nejrůznějším subjektům musejí spoléhat pouze na veřejné instituce a jejich ochotu tyto informace poskytnout.

Celý článek
/ Compliance

Spouštíme test protikorupční připravenosti

Protikorupční opatření. Vyvinění firem z trestní odpovědnosti. Mezinárodní standardy. V uplynulých měsících se intenzivně věnujeme protikorupční problematice ve spojení s globálně použitelnými ISO normami zaměřujícími se na systémy řízení ve firmách a institucích. Zároveň ale vnímáme, že jde o poměrně komplexní problematiku, ve které se mnozí zástupci firem a institucí nemusí plně orientovat.

Celý článek

ANALÝZA: Vnímání korupce v ČR a na Slovensku

Korupce. Pojem, jehož užívání se v politickém boji zejména před volbami často vystupňuje. Kandidáti napříč politickým spektrem se vzájemně označují za „symboly korupce“, v horším případě je poté veřejnost konfrontována s tvrzeními typu „kradou úplně všichni“ nebo „republika je rozkradená“. Pro komplexnější vhled do stavu boje s korupcí na území České republiky a Slovenska je nicméně užitečné podívat se na konkrétní a ověřitelná data.

Celý článek
/ Compliance

ISO 37001 – Nejčastěji kladené dotazy

V našich minulých článcích jsme se věnovali vzniku normy ISO 37001 a jejímu postupnému zavádění v některých státech, významných světových firmách i českých a slovenských institucích. Pakliže ale stále tápete v tom, čeho se norma týká, nebo jen chcete získat hlubší vhled do toho, co přesně obsahuje a jaké jsou některé okolnosti její certifikace, přinášíme vám zde odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

Celý článek
/ Compliance

První dva roky s ISO 37001 v česko-slovenském kontextu

V České republice a na Slovensku protikorupční norma ISO 37001 až do letošního roku ve veřejné ani soukromé sféře nijak výrazněji nerezonovala. Situace se však postupně začíná měnit.

Celý článek
Předchozí Následující

NOVĚ jsme pro Vás připravili dotazník sebehodnocení protikorupční připravenosti Vaší organizace dle ISO 37001.
Již za  5 minut budete mít základní představu, jak si stojíte.

Vyplnit dotazník