Kdo jsme?

Screening Solutions je dynamicky rostoucí poradenskou společností
poskytující své produkty a služby řízení rizik v regionu střední a východní Evropy.

Portfolio našich služeb se zaměřuje zejména na oblasti lidských zdrojů, obchodního styku, Compliance, forenzních a investigativních služeb, bezpečnosti, ochrany dat a informací.

Screening Solutions je přední česko-slovenská privátně vlastněná poradenská kancelář poskytující odborné a poradenské služby v oblasti řízení rizik v regionu střední a východní Evropy. Přímá struktura řízení a osobní přístup nám umožňují efektivně se přizpůsobovat aktuálním trendům a přinášet tak nová řešení šitá na míru aktuálním i dlouhodobým potřebám našich zákazníků. To, co nás odlišuje, je fakt, že dbáme na to, aby se naše aktivity vždy nezaměřovaly pouze na informace poskytnuté klientem, ale díky rozsáhlým zkušenostem obstaráváme a analyzujeme také informace pro klienta běžnými postupy nedostupné.

Historie společnosti

 • SCREENING SOLUTIONS

  Společnost Screening Solutions s.r.o. byla oficiálně zapsána do obchodního rejstříku

 • ASIS International

  Stali jsme se členy jedné z nejvýznamnějších mezinárodních asociací v oblasti bezpečnosti a zakládajícími členy její české pobočky

 • Nemesysco

  Stali jsme se partnerem společnosti Nemesysco pro český, slovenský, rakouský a německý trh

 • Screening Survey

  Vydali jsme historicky první průzkum trhu na téma rizika v náboru zaměstnanců v ČR a SR

 • NAPBS

  Stali jsme se prvním českým členem nejvýznamnější mezinárodní asociace v oblasti personální bezpečnosti

 • Slavíme!

  Proveden 1 000
  (tisící) screening
 • SCAUT.CZ

  Zahájen provoz unikátního automatizovaného systému řízení personálních rizik

 • Slavíme!

  Proveden 10 000
  (deseti-tisící) screening
 • SCAUT.CZ

  ocenění bezpečnostní projekt roku asociace ASIS INTERNATIONAL

 • Exekuceinfo.cz

  Zahájen provoz automatizovaného systému přístupu do centrální evidence exekucí pro širokou veřejnost

 • ISECO.CZ

  Stáli jsme u zrodu nejdné z nejúspěšnějších českých společností v oboru informační bezpečnosti

 • Controlio

  Započala intenzivní příprava unikátního systému řízení Governance, Risk a Compliance

 • Exekuceinfo.cz

  úspěšný exit s leverage 200%

 • SCREENING SOLUTIONS SLOVAKIA

  Společnost Screening Solutions Slovakia s.r.o. byla oficiálně zapsána do obchodního rejstříku

 • AVAS

  Spuštěn provoz unikátního řešení pro sledování emočního vývoje během výcviku dispečerů řízení letového provozu

 • AMROP HEVER GROUP

  Stali jsme se partnerem globální skupiny AMROP HEVER GROUP

 • Slavíme!

  Proveden 100 000
  (sto-tisící) screening
 • Rozšířili jsme své kompetence a služby o ISO 37001 a 19600. Nyní disponujeme třemi certifikovanými auditory.

 • Započali jsme s přípravou prvního klienta v ČR na certifikaci ISO 37001 a 19600

 • eDiscovery

  Významně posilujeme své kompetence a rozšiřujeme činnosti v oblasti eDiscovery s použitím nových, nejmodernějších nástrojů, technologií a postupů

 • ISO

  Stali jsme se strategickým partnerem největší bezpečnostní agentury na světě pro oblast poradenství, řízení rizik a obchodního zpravodajství

Vedení společnosti

Petr Moroz Petr Moroz
Petr Moroz
Managing partner
Více

Petr je řídícím partnerem společnosti a kromě strategického rozvoje a mezinárodní expanze se věnuje projektům v oblasti Governance, Risk a Compliance a službám řízení personálních rizik a jejich rozšíření v rámci trhů střední a východní Evropy. Mezi jeho klienty v těchto oblastech patří zejména přední investiční skupiny, finanční a bankovní instituce, IT společnosti a telekomunikační operátoři.

Před založením společnosti zastával manažerskou pozici v oddělení vyšetřování podvodů a řešení sporů poradenské společnosti Ernst &Young. Před tím vedl oddělení Prevence a vyšetřování podvodů v rámci celé skupiny GE Money v České a Slovenské republice a byl rovněž členem celosvětového reakčního týmu specializovaných vyšetřovatelů, v rámci kterého se podílel na řadě nadnárodních vyšetřování finančních podvodů. Další zkušenosti získal mimo jiné v rámci řízení bezpečnosti pro americký hotelový řetězec Marriott.

David Hradecký David Hradecký
David Hradecký
Partner
Více

David je partnerem společnosti. Na starosti má klienty, kteří využívají investigativní služby a obchodní zpravodajství. Mezi jeho klienty patří zejména Private Equity fondy, advokátní kanceláře, společnosti FMCG a výrobní podniky.

David je autorem unikátního řešení pro automatizovanou analýzu rizik SCAUT.cz, který byl mimo jiné českou pobočkou mezinárodní asociace ASIS International vyhlášen bezpečnostním projektem roku.

Má zkušenosti mimo jiné s rozsáhlými projekty vyšetřování zaměstnanecké kriminality, forenzními audity a návrhy a zaváděním systémů prevence podvodů. Pracoval v Oddělení vyšetřování podvodů a řešení sporů poradenské společnosti Ernst &Young. Dříve působil také ve společnosti BlueLink, dceřiné firmy Air France.

Zbyněk Zajíček Zbyněk Zajíček
Zbyněk Zajíček
Partner
Více

Zbyněk je partnerem společnosti. Mezi jeho hlavní aktivity patří oblast bezpečnostního managementu, kde se věnuje zejména nastavování komplexních bezpečnostních systémů a auditní činnosti. Dále se angažuje v oblasti speciálních služeb se zaměřením na použití unikátních technologií, mezi které patří především analýza hlasu.

V rámci své profesní historie se profiloval v oblasti bezpečnostního managementu, řízení rizik a poradenství pro poskytovatele bezpečnostních služeb v ČR, developerské a energetické společnosti nebo advokátní kanceláře.

Zbyněk a jeho tým stojí za vývojem unikátního softwarového řešení AVAS pro sledování emočního vývoje a pracovní zátěže, které je používáno během tréninkových programů zaměstnanců. Více informací o produktu AVAS můžete nalézt zde.

Milada Morozová Milada Morozová
Milada Morozová
Partner
Více

Milada je partnerkou společnosti se zodpovědností za řízení a strategický rozvoj služeb Pre-Employment Screening. Je jednou z prvních, kteří tuto problematiku uvedli na český a slovenský trh.

V minulosti mimo jiné působila na různých pozicích v bankovním sektoru a následně zastávala manažerskou pozici ve švýcarské společnosti specializující se na oblasti řízení rizik ve střední a východní Evropě. Po návratu do ČR působila na různých statutárních pozicích společností v oblasti řízení rizik a prevence podvodů.

Leopold Černý Leopold Černý
Leopold Černý
Manažer
Více

Leopold je manažer se zodpovědností za problematiku korupce, prevence a vyšetřování podvodného jednání a hospodářské kriminality v komerční a státní sféře. Uvedené problematiky rovněž dlouhodobě prezentuje odborné i laické veřejnosti na půdě rozličných vzdělávacích institucí, státních organizací i soukromých subjektů v rámci své přednáškové činnosti.

Více než 15 let působí v bezpečnostní problematice vysoce odborného charakteru se specializací zejména na korupci, hospodářskou a finanční kriminalitu, zneužívání finančních zájmů EU a legalizaci výnosů z trestné činnosti.

V období let 2008 až 2013 působil u Policie ČR ve funkci vedoucího odboru korupce a ochrany zájmů EU v rámci Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, kde řídil tým 50 specialistů zabývajících se vyšetřováním nejzávažnějších a nejexponovanějších případů uvedených problematik v rámci celé ČR.

Martin Kraus Martin Kraus
Martin Kraus
Manažer
Více

Martin je manažer Compliance Services a má na starosti klienty, kteří hledají poradenství nebo podporu v oblastech Compliance, Fraud Risk Management a Anti-corruption.

Zkušenosti získal na pozici senior specialisty, manažera v několika významných korporacích, forenzního konzultanta poradenské společnosti PWC a kriminalisty specializovaného útvaru PČR.

Martin v rámci své profesní kariéry například navrhl celofiremní strategii Fraud Risk Managementu pro finanční instituce v ČR i Švédsku, Dánsku a Norsku, auditoval efektivnost procesu řízení Compliance rizik, reorganizoval útvar vyšetřování interních podvodů a zpracoval moderní etický kodex pro významnou českou společnost.

Ivan Moroz Ivan Moroz
Ivan Moroz
Partner
Více

Ivan je partnerem společnosti a je zodpovědný za rozvoj aktivit na středoevropských a východoevropských trzích. V současnosti se převážně věnuje rozvoji a řízení aktivit dceřiné společnosti na Slovensku.

Zaměřuje se na projekty nadnárodního charakteru v oblasti vyšetřování rozsáhlých korupčních případů, zaměstnanecké a organizované kriminality. Dále se specializuje na poskytování služeb pro zahraniční korporace, které se staly cílem útoků organizovaných skupin.

Po odchodu z diplomatických služeb, kde byl delegátem při odzbrojovacích rozhovorech při OSN v Ženevě, se stal jedním z prvních zakladatelů útvaru boje proti organizovanému zločinu v ČSFR a následně v ČR. Zde zodpovídal za spolupráci se specializovanými službami členských zemí Interpolu. Následně působil jako přední specialista na oblast AML a řízení rizik v bankovním sektoru. Několik let pracoval jako globální ředitel Compliance a interního auditu pro předního světového výrobce keramiky. Je spoluzakladatelem a partnerem švýcarské poradenské firmy specializované na management consulting a řízení rizik. Z této pozice v  posledních patnácti letech řídil významné „greenfieldové“ projekty pro nadnárodní společnosti vstupující na středoevropské a východoevropské trhy. V těchto firmách zároveň zastával i exekutivní pozice.Jozef Maslen Jozef Maslen
Jozef Maslen
Manažer
Více

Je manažerem a jednatelem společnosti na Slovensku. Zaměřuje se zejména na projekty v oblasti řízení personálních rizik a obchodního zpravodajství. Specializuje se na službu Pre-Employment Screening, jíž je v SR propagátorem a odborným garantem. Předmětem jeho činností je rovněž tvorba bezpečnostních projektů a poskytování odborných služeb v oblasti bezpečnostní logistiky a prevence ztrát.

Jako vystudovaný psycholog se v rámci vyšetřování rovněž zaměřuje na poskytování psychologických služeb, vedení anamnestických rozhovorů, profilování osobnosti pachatelů, analýzu místa činu a další související psychodiagnostické služby.

V minulosti zastával pozici ředitele soukromé bezpečnostní agentury, kde se věnoval zejména poradenství v oblasti personální bezpečnosti. Předtím pracoval dlouhá léta na vedoucí pozici v rámci specializovaného útvaru Cizinecké policie SR.Naše vize

Naše vize

Naším cílem je dlouhodobé budování silné nezávislé poradenské skupiny s působností na trzích střední a východní Evropy. Na trh přinášíme řadu inovativních řešení a přístupů, které do té doby byly v oblastech našeho působení nevídané.

Náš přístup

Náš přístup

Dbáme na to, aby každý ze zaměstnanců společnosti byl nejen odborným garantem oblasti své specializace, ale aby byl zároveň partnerem pro každého z našich klientů nejen v době akvizice, ale také v průběhu řízení projektu. Zaměstnáváme a spolupracujeme proto pouze s odborníky, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Klademe důraz na vysoké morální a etické hodnoty všech našich zaměstnanců, neboť věříme, že i jejich minulost je Vaše budoucnost.

Kariéra

 • Stážista

  Podrobnosti

  Hledáme stážisty pro naší pražskou pobočku. Pokud jsi student VOŠ/VŠ, který chce získat rozsáhlé zkušenosti v oblasti obchodního zpravodajství, forenzních auditů a compliance služeb, ozvi se a rádi ti o této placené příležitosti sdělíme více. 

  Mám zájem

NOVĚ jsme pro Vás připravili dotazník sebehodnocení protikorupční připravenosti Vaší organizace dle ISO 37001. Již za 5 minut budete mít základní představu, jak si stojíte.

Vyplnit dotazník